شنبه , بهمن ۹ ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اخبار / راهکار رسمی گوگل برای راه حل مشکلات ایجاد شده از آپدیت الگوریتم گوگل در آگوست ۲۰۱۸

راهکار رسمی گوگل برای راه حل مشکلات ایجاد شده از آپدیت الگوریتم گوگل در آگوست ۲۰۱۸

دوستان سلام.

یکی از بزرگ ترین معذلاتی که الان تو دنیای سئو به وجود اومده، افت بر اثر آپدیت اخیر الگوریتم گوگل در آگوست ۲۰۱۸ هستش.

گوگل در ویدئویی که در Hangout منتشر شده، توضیح داده که چطور میشه از این افت نجات پیدتا کرد.

راهکار رسمی گوگل برای راه حل مشکلات ایجاد شده از آپدیت الگوریتمگوگل در آگوست ۲۰۱۸ که باعث افت ترافیک سایت ها شد راه اعلام کرد.جان مولر کارمند گوگل به وبمستر هایی که درحال بازیابی وبسایتشان هستند پیشنهاد می کند که از محتوای مرتبط تری استفاده کنند. در ادامه درباره پیشنهاد جان مولر بیشتر بخوانیداین موضوع در صفحه شخصی یکی از وبمستر های گوگل که عضوی از شبکه اجتماعی Hangout است، هفته پیش در پاسخ یکی از کاربران دنبال کننده ی وی که سوالی پرسیده بود و پاسخ داده شد، مطرح گشت.

با توجه به آخرین آپدیت هسته، بعد از درست کردن تمام محتوایی که مورد رضایت نبود و توسط خودمان انجام شد، چه زمانی شاهد تغییرات گسترده خواهیم بود؟ این مدت ۳ ماه خواهد بود؟ یا بیشتر؟

جان مولر در جواب گفته است که: هنگامی که پای آپدیت هسته الگوریتم (Broad core algorithm update) به میان کشیده می شود، مولر می گوید که قضیه درباره درست کردن یا تعمیر کردن مشکلات نیست. بلکه گوگل بیشتر در نظر دارد محتوایی که به جستجو کننده نمایش میدهد ارتباط بیشتر با متنی باشد که جستجو شده است. منظور از ارتباط، مفهوم Relevancy در سئو است.

نیازهای مردم تغییر می کنند، بنابراین ارتباط مطالب یک سایت با عبارات سرچ مورد استفاده کاربران به مرور زمان کاهش می یابد.

مدیران وبسایت ها (وبمستر ها) باید صادقانه مطالبی را که بعد از آپدیت آگوست دچار تنزل رتبه شده اند بررسی کنند، و آن مطالب را به عبارات سرچی (کوئری هایی) که قبلا با آن ها رتبه خوبی کسب کرده بودند مرتبط کنند و همگام سازند.

با این حال، حتی بعد از تغییرات، مدت زمانی طول می کشد تا گوگل موارد تغییریافته را پردازش کند.

مولر توضیح می دهد: این یک پروسه روتین و دائمی است که زمان مشخصی ندارد بانابراین مهم ترین کاری که مدیران سایتها می توانند انجام بدهند این است که ارتباط مطالبشان را با عبارات جست و جو شده افزایش بدهند.

درباره admin

پاسخی بگذارید